zdrowa żywność informacje

Zdrowa żywność

Chcesz aby twoje dziecko było zdrowe, wyklucz więc z twojej diety i diety twojej rodziny szkodzące produkty. Uważaj jednak na zdrową żywność, to co rzekomo jest zdrowe, nie koniecznie takie jest. Kiedy kupujesz czytaj etykietki, zawsze.

Zdrowa żywność

Kiedy idziesz do działu ze zdrową żywnością raczej nie myślisz, czy rzeczywiście jest zdrowa, ma w końcu różne certyfikaty i tym podobne gratyfikacje określające zdrowie. Niestety powinnaś patrzeć na etykietki, niektóre produkty na dziale zdrowej żywności również zawierają szkodliwe substancje. Artykuł przedstawi ci najczęściej spotykane szkodliwe substancje zawarte w zdrowej żywości.

Mleko sojowe

Czujesz się źle po krowim mleku, więc postanawiasz zastąpić je mlekiem sojowym. Zrezygnuj z tego. Okazuje się, że 90% upraw mleka sojowego jest zanieczyszczone modyfikacjami genetycznymi i sytuuje się w liście, w najbardziej zanieczyszczonych produktach. Jest tak ponieważ mleko sojowe zawiera fitoestrogeny, które szkodzą mężczyznom i dzieciom do 3 roku życia. Tak samo tyczy się to lecytyny – uważaj na czekolady.

Olej kokosowy

W większości sklepów ze zdrową żywnością olej kokosowy jest rafinowany, bezzapachowy, czyli oczyszczony, a więc pozbawiony właściwości dobroczynnych. Oznacza to, że tłuszczem z pustymi kaloriami, mniej przydatnym nawet niż olej rzepakowy.

Suszone owoce

Niestety suszone owoce są najczęściej konserwowane dwutlenkiem siarki – który wywołuje reakcje alergiczne. Suszone owoce są dobre tylko gdy są suszone na słońcu, nigdzie indziej.

Syrop z agawy

Ma zastępować cukier, jednak jest bardzo szkodliwy. Jest tak ponieważ w większości sklepów syrop ten wcale nie jest wyciskany z agawy lecz przetwarzany, a więc wyzbyty dobroczynnych właściwości. Syrop ten to syrop glukozowo-fruktozowy z przewagą fruktozy. Uważaj również na zafałszowania: na etykietce masz syrop z agawy, okazuje się że jest on jednak glukozowo-fryktozowy z kukurydzy.

Batoniki zbożowe

Tak naprawdę niczym się nie różnią od zwykłych batonów. Oprócz składników dostarczających błonnik są pełne cukru czyli syropu glukozowo-fruktozowego – bardzo szkodliwego dla zdrowia. Innym składnikiem batoników zbożowych jest tłuszcz utwardzony, który prowadzi do nowotworu.

Musli crunchy

Zawierają wszystko co szkodliwe: syrop glukozowo-fruktozowy oraz cukier, tłuszcz palmowy, substancje spulchniające, lecytynę sojową. Jest zdecydowanie niezdrowym produktem. Lepiej zrobisz jak kupisz zwykły owies.

Tran

Niestety tran zawiera w sobie sprzeczne sobie witaminy. Ma dostarczać witaminy D i A, a witamina A niweczy działanie witaminy D. Jak wiemy ryby są zanieczyszczane metalami ciężkimi, które również szkodzą.

Czytaj etykiety! Nie ważne czy kupujesz w sklepie ze zdrową żywnością, supermarkecie na półce ze zdrową żywnością czy sklepem małym ze zdrową żywnością, zawsze sprawdź co zamierzasz jeść. Zadbaj o swoje zdrowie i zdrowie twoich dzieci.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *