Żeglarstwo

Pasjonujące sporty wodne – żeglarstwo

Istnieją sporty, które przeznaczone są dla wszystkich, jednak są i takie, na których uprawianie mogą pozwolić sobie wyłącznie niektórzy. Czasem zależy to od specjalnych umiejętności, pewnych szczególnych predyspozycji, czasem także od zasobności portfela. Jednym z takich sportów jest z pewnością żeglarstwo. 
Wodne sporty mają to do siebie, że raczej wykluczają możliwość ich uprawiania przez osoby nie umiejące pływać. A takich jest dość dużo. Poza tym, nie każdy, nawet oswojony z pływaniem, lubi zbiorniki wodne i otwarte, puste przestrzenie, co szczególnie daje się odczuć podczas dalszych wypraw w morze, kiedy dookoła można zobaczyć pełną linię horyzontu. Rejsy żeglarskie to rozrywka dla osób odważnych, odpowiedzialnych i rozsądnych. Nie jest to gra w piłkę, czy jogging, z których można w pewnym momencie zrezygnować i w tym samym momencie powrócić do swoich normalnych zajęć. 

Warto jednak tego spróbować – rejs jachtem po morzu jest jednym z bardziej oryginalnych i ciekawych pomysłów na letni wypoczynek i spędzanie wakacji. Żeglarstwo jako sport, jak i bierne pływanie jako pasażer, mają swoich oddanych zwolenników. I znajdują się wśród nich zarówno ci, którzy pokończyli rozmaite kursy np. na sternika, jak również ci, którzy po prostu lubią morze i ten klimat, choć do końca sami nie posiadają odpowiednich umiejętności. I dla jednych i dla drugich, rejsy żeglarskie nie są wcale tak niedostępne jak zwykło się sądzić. Jest to coraz bardziej popularny sposób na spędzenie urlopu, czy wolnego czasu. W końcu dzięki większemu jachtowi mamy swój mobilny dom wszędzie tam, dokąd da się dopłynąć. Coraz więcej osób wyprawia się na rejsy w Chorwacji, Grecji, Turcji, nad wybrzeża Afryki. Inni stawiają sobie za cel tropikalne wyspy, jak Kanary czy Seszele. Wystarczy mieć kilkanaście wolnych dni i wypożyczony od jacht do własnej dyspozycji.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *