Na początek

Konnichiwa!

Witam Cię, Szanowny Czytelniku, na stronie stworzonej dla tych, którzy postanowili nauczyć się języka japońskiego. Jeżeli zaliczasz się do tego szczęśliwego grona osób, które podjęły już tę trudną decyzję, możesz spokojnie opuścić ten dział i rozpocząć, czy też kontynuować naukę, przechodząc do odpowiedniego działu.

Jeżeli jednak wciąż trapi Cię przynajmniej jedno z poniższych pytań:

  • Czy aby na pewno dam radę?
  • Czy normalny człowiek, taki jak ja, jest w stanie zapamiętać te wszystkie krzaczki-robaczki?
  • Kiedy ja właściwie mam znaleźć w moim zapełnionym terminarzu czas na naukę?
  • Czy moja znajomość japońskiego na pewno zaimponuje tej fajnej Kasi z marketingu?
  • Dowolne inne pytanie
pozwól, że postaram się odpowiedzieć na najczęstsze z nich w formie "Questions and Answers" (Q&A).

Q. Czy dam radę nauczyć się tego trudnego języka?
A. Przy odpowiednim zaangażowaniu się w naukę i wytrwałości - oczywiście, że tak. Skoro te małe japońskie czteroletnie brzdące tak świetnie mówią po japońsku, to dlaczego akurat Ty miałbyś nie dać rady?

Q. Czy normalny człowiek taki jak ja jest w stanie zapamiętać te wszystkie robaczki?
A. Pewnie, że tak! Japoński nie jest łatwym językiem, ale nie z powodu znaków kanji. Tak naprawdę są o wiele łatwiejsze, niż się może wydawać, a proces ich zapamiętywania może być świetną zabawą. W trakcie kursu powiem Ci, w jaki sposób. Poza tym kolejna dobra wiadomość jest taka, że nie będziesz potrzebował znać wszystkich znaków z tzw. zakresu 1945 znaków ogólnego użytku, żeby uczyć się japońskiego. Właściwie na początku nauki w ogóle nie będziesz ich potrzebował, a potem będziemy je powoli wprowadzać.

Q. Kiedy ja właściwie mam znaleźć w moim zapełnionym terminarzu czas na naukę?
A. Gwarantuję Ci, że dopóki nie piastujesz stanowiska ministra spraw obronnych w USA, na pewno znajdziesz niezbędną chwilę czasu na naukę. W nauce języka nie ma potrzeby spędzać 3 godzin za jednym razem, nawet jest to niezalecane. Ważniejsze, niż jednorazowy czas trwania lekcji, jest to, jak często możesz poświęcić chwilkę (nawet 5 minut!) na przyswojenie nowego słówka, znaku czy też przeczytanie krótkiego dialogu. W końcu to ma być zabawa, a nie ciężka praca, prawda?

Q. Po co mi znajomość japońskiego w Polsce?
A. To zależy od tego, w jakim jesteś wieku, jakie są Twoje plany na przyszłość, jakie są Twoje zainteresowania itp. Jeśli interesuje Cię bogata kultura japońska, znajomość języka pozwoli Ci odkryć rejony niedostępne dla zwykłych zjadaczy chleba. Być może lubisz filmy anime i zrozumienie oryginalnych dialogów zapewni masę zdumienia i zachwytu Twoich przyjaciół i naturalnie Twoją satysfakcję.
Jeżeli niebawem rozpoczniesz swoją karierę zawodową, czy też postanowisz zmienić dotychczasową pracę, pomyśl jak wspaniale będzie prezentował się wpis w Twoim CV: "Znajomość języków: japoński - komunikatywny". Myślisz, że wzbudzi to zainteresowanie Twojego przyszłego pracodawcy? I to jak! Pamiętaj, że coraz więcej japońskich firm decyduje się na inwestycje w Polsce.

Q. Czy moja znajomość japońskiego na pewno zaimponuje tej fajnej Kasi?
A. A chcesz się założyć? Najlepsze jest to, że w Polsce język japoński nie jest zbyt popularny, za to jest uważany za bardzo trudny, wiec nawet jego bardzo podstawowa znajomość zwykle wywołuje "ochy" i "achy" znajomych (i nieznajomych) oraz oczywiście zwraca uwagę (szczególnie płci przeciwnej).

Q. Napisz do mnie swoje pytanie/wątpliwość/prośbę o radę, a ja...
A. ... zamieszczę odpowiedź tutaj i/lub wyślę bezpośrednio do Ciebie.Odwiedzający tę stronę najczęściej szukali:
czy japoński jest trudny (118), czy język japoński jest trudny (40), jak uczyć się japońskiego (38), jak się uczyć japońskiego (27), czy nauka japońskiego jest trudna (25), język japoński czy jest trudny (22), znajomość japońskiego (18), znajomosc jezyka japonskiego (14), jak nauczyć się języka japońskiego (4), dlaczego warto się uczyć języka japo (1)
Podoba Ci się ten kurs japońskiego?
Chcesz, aby dalej się rozwijał?
Zachęcam do wsparcia!

Następna część tej lekcji: Lekcja 0


Dodaj tę stronę do:

| More