Jak dbać o urodę

Jak poprawić swoją urodę?

Co możesz zrobić, gdy uroda nie jest Twoją mocną stroną? Odpowiedź jest bardzo prosta! Możesz to w bardzo łatwy sposób zmienić! Chyba zgodzisz się ze mną, że wizytówką każdej kobiety jest twarz. Promienna, ujednolicona, młoda cera to marzenie każdej kobiety. Jest to cel do osiągnięcia dla każdej z nas. Wyjaśnię wszystko, krok po kroku co powinnaś robić, aby cieszyć się nieskazitelną cerą. Jeśli jesteś gotowa poświecić codziennie rano i wieczorem parę minut, a jestem pewna, że z łatwością będziesz umiała zorganizować sobie czas, aby znaleźć tą chwilę dla siebie, to zaczynajmy!

KROK 1. DEMAKIJAŻ

Twoja cera po całym, męczącym dniu, w pełnym makijażu wymaga ulgi, w postaci demakijażu. Pamiętaj, aby nigdy nie kłaść się spać, mając na sobie make-up. Twarz nocą musi mieć czas i warunki na pełną regenerację. Nawet jeżeli jesteś bardzo zmęczona, jeżeli jesteś po szalonej imprezie, jeżeli jesteś wykończona pracą, nie zapominaj o demakijażu. Sen to nie tylko czas odpoczynku dla umysłu, ale również dla cery! Spanie w make-up powoduje, że twarz szybciej się starzeje, a tego chyba nie chcesz?

KROK 2. OCZYSZCZANIE

Oczyszczanie jest istotnym elementem w pielęgnacji urody. Sekretem koreańskiej urody jest tzw. oczyszczanie dwu-fazowe. Polega ono na tym, że po pierwsze oczyszczamy twarz kosmetykiem na bazie oleju, może to być olej kokosowy, arganowy – taki, jaki lubisz. Delikatnie, okrężnymi ruchami masujemy olejkiem twarz, następnie płuczemy wodą, najlepiej ciepłą. Zaletą olejów jest fakt, iż wnikają one w głąb naskórka, powodując, że wszystkie zanieczyszczenia, pozostałości makijażu, kurz, pył, wypływają na zewnątrz. Mycie twarzy samą wodą nie zda egzaminu, gdyż woda ma za duże cząsteczki, które nie są w stanie dostać się do głębszych warstw naskórka. Drugim etapem jest oczyszczanie za pomocą żelu bądź pianki myjącej. Do rozprowadzenia kosmetyku można użyć specjalnej, silikonowej szczoteczki z wypustkami, która świetnie rozprowadzi preparat jednocześnie masując cerę. Twarz płuczemy wodą, tym razem letnią, aby zamknąć pory. Gotowe! Nasza twarz jest dogłębnie oczyszczona oraz przygotowana na kolejne etapy pielęgnacji.

UWAGA! Po każdym płukaniu cery wodą, twarz delikatnie osuszamy przykładając ręcznik. Ręcznik musi być czysty, gdyż po oczyszczaniu twarz chłonie wszystko jak gąbka, a należy pamiętać, że ręczniki to siedlisko bakterii. Do osuszania twarzy polecam używać jednorazowych ręczniczków papierowych.

KROK 3 TONIZOWANIE

Tonik przywraca naturalne pH skóry oraz przygotowuje cerę przed rytuałem nawilżania. Pamiętaj, aby wybierać toniki pozbawione alkoholu w składzie, gdyż wysusza on nadmiernie skórę. Zamiast toniku można użyć wody różanej, która ma właściwości przeciwzmarszczkowe.

KROK 4 SERUM

Serum jest kosmetykiem o silnie skoncentrowanym składzie. Ma wodnistą konsystencję, dlatego stosujemy go przed nałożeniem kremu. Stosuj go aplikując na twarz kilka kropel serum, pomoże Ci w tym specjalna pipeta. Wybieraj serum mające w składzie kwas hialuronowy. 

KROK 5 NAWILŻANIE

Od wieków wiadomo, że sucha skóra szybciej się starzeje, Nawilżanie jest elementarną podstawą, której nie można pominąć. Pamiętaj, aby nie stosować tego samego kremu na dzień i na noc. Krem na dzień powinien zawierać w swoim składzie filtr UV, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a tym samym przed powstawaniem zmarszczek, wybieraj kremy na dzień o lekkiej konsystencji, sprawdzą się one idealnie jako baza pod makijaż. Krem na noc powinien mieć gęstą konsystencję oraz właściwości odżywcze i regenerujące. Nie zapominaj o kremie pod oczy np. ze świetlikiem lekarskim. Warto, aby był w żelu, gdyż skóra pod oczami jest bardzo wrażliwa.

5 kroków, które gwarantują idealną cerę, pod warunkiem, że wprowadzisz ten rytuał do swojego życia. Jeżeli będziesz przestrzegać tych zasad, już po tygodniu zauważysz różnicę w postaci jednolitej i bardziej promiennej cery. Pamiętaj również o tym, aby się wysypiać! Minimum 8 godzin snu to najlepsze, co możesz zrobić dla swojej urody.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *