Czechy bogumin

Czeskie miasta i ich skarby: Bogumin

Położony tuż przy granicy z Polską, jest jednym z ciekawszych ośrodków miejskich, jakimi mogą się pochwalić Czechy. Wycieczki po tak pięknym mieście, jakim jest Bogumin, mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Co warto zobaczyć w tej części Czech? Jakie atrakcje zasługują tu na szczególne wyróżnienie?

Bogumin jest miastem atrakcyjnym już ze względu na swe położenie geograficzne. To jedno z ciekawszych miast na Śląsku Cieszyńskim, które zachwyca piękną scenerią Kotliny Orawskiej oraz bliskością tak pięknych rzek jak Olza i Odra. Jest to jednocześnie ośrodek miejski, który może się pochwalić ciekawą, sięgającą XIII wieku historią. To właśnie wtedy w pobliżu ważnych szlaków handlowych zaczęła się rozwijać osada targowa, dziś znana jako Stary Bogumin. W swych dziejach Bogumin był m. in. częścią księstwa opolsko-raciborskiego, a później – księstwa raciborskiego. Prawa miejskie otrzymał Bogumin w 1422 roku. W połowie XIX wieku, dzięki połączeniom kolejowym, stał się Bogumin ważnym ośrodkiem przemysłowym. Dziś jest jednym z ciekawszych miast, jakimi mogą się pochwalić Czechy. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tym mieście?
Największe atrakcje w rejonie tego miasta wiążą się z przyrodą oraz z aktywnym wypoczynkiem. Można tu korzystać z wielu ciekawych szlaków pieszych i rowerowych, kusza też tereny objęte ochroną w ramach programu Natura 2000. To meandry Odry, które mogą się pochwalić malowniczym krajobrazem, ciekawszą szatą roślinną oraz ciekawymi gatunkami zwierząt. A co zabytkami? I tu Bogumin może zaskoczyć turystów. Zabudowa Starego Bogumina, czechosłowacki bunkier czy eklektyczny budynek dworca kolejowego – oto wybrane atrakcje, na które warto zwrócić uwagę w tym mieście. Bogumin zachwyca też wieloma ciekawymi zabytkami sztuki sakralnej, przy czym najważniejszym obiektem w tej grupie jest kościół Narodzenia Maryi Panny w Starym Boguminie. Stary i Nowy Ratusz w Nowym Boguminie, pomniki św. Jana Nepomucena – oto kolejne atrakcje, którym w trakcie zwiedzania tego miasta warto się nieco uważniej przyjrzeć.

Czechy to malownicze zakątki i piękne miasta, których atrakcje mogą oczarować każdego z nas. Możemy się o tym przekonać m. in. w trakcie wycieczki po Boguminie – mieście, które ze względu na położenie przy polskiej granicy, jest bardzo chętnie odwiedzanym przez Polaków miejscem.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *